Dil Gecesi – ‘Y.E.S.’

Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan
6 Mayıs 2019
YIL SONU VE HATİM PROGRAMI
8 Mayıs 2019

YES ALTIN ÇOCUK
‘Eğitimde Altın Değerler’ imzasıyla kurulduğundan itibaren yıllar içerisinde kendi bünyesinde bir marka haline gelen ‘Özel Altın Çocuk İlkokulu’ 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı itibari ile ‘Y.E.S.’ (‘Young-aged English-oriented School’) sloganıyla değerlerine bir değer daha kattı.

‘Küçük Yaş Grubu İngilizce Ağırlıklı Okul’ olabilme yolunda Balıkesir’de bir ilki gerçekleştirmeyi hedefleyen ve amacını başarısıyla kanıtlayan okulumuz; ‘6 yaş Bilingual Language System’ ile Çift Dilli Eğitim sistemini hayata geçirdi.

6-12 yaş dönemindeki çocukların sistemli, yoğun ve etkili bir program ile başka bir dile doğal süreç içerisinde maruz bırakıldıklarında o dili edinmelerindeki kritik sürecin diğer yaş gruplarına oranla daha verimli ve hızlı ilerlediğinin farkındalığı ile uygulamaya konulan sistem sayesinde 6 yaş grubu öğrenciler kendilerini ifade edebilecek seviyeye ulaşmıştır(4.sınıf seviyesi).

Hedeflerinin İngilizce’yi öğretmek değil, yeni bir dili edindirmek olduğunu vurgulayan okulumuz; önceliklerinin Okul Öncesi ve İlkokul gruplarındaki çocukların yabancı dil öğrenme konusundaki motivasyonlarını canlı tutmak ve İngilizce’yi sevdirmek olduğunu belirtiyor.
Klasik İngilizce öğretiminden uzak, bilgi yüklü ama konuşmaya cesareti olmayan çocuklar değil; İngilizce’yi amacına uygun ,iletişim dili olarak kullanabilen nesiller yetiştirmek için temeli atılan sistem 25 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen ‘The Language Night’ ‘Dil Gecesi Programı’ ile taçlandırıldı.

Program kapsamında sahnede İngilizce diyaloglar kuran, şarkılar söyleyen, skeç/drama yapan minik yürekler sergiledikleri performansları ile onları izleyen aileleri ve diğer seyirciler tarafından takdir topladılar.
Okul öncesinden itibaren sağlam bir altyapı oluşturmayı temel alan ve sarmal yaklaşım ile İlkokula taşımayı hedefleyen okulumuz gelecek yıllarda da başarı odaklı çalışmalarına devam edeceklerini önemle vurgulamaktadır.