LET’S PLAY SOCIAL DISTANCING GAMES E-TWINNING PROJECT

Okulumuzun yeni e-Twinning projesi; A(5R)TE
30 Ocak 2021
MİKROFON SENDE
7 Şubat 2021

LET’S PLAY SOCIAL DISTANCING GAMES
E-TWINNING PROJECT

PROJE HAKKINDA:

Oyunların çocukların yaşamında büyük bir önemi vardır.Çocuklar oyunlar aracılığıyla iletişim kurarlar,sorunlarının üstesinden gelirler ve arkadaşları ile sosyalleşirler.Covid-19 pandemisi süresince tüm dünyada insanlar sosyal mesafelerini korumak zorunda. Bu durumdan çocuklar çok fazla etkilenmektedirler. Proje boyunca çocuklar mesafelerini koruyarak yaşıtlarıyla oyun oynayabilecekler ve eğlenceli,güzel zaman geçirebilecekler.Proje boyunca birçok temassız oyunlar oynanacak ve eğitici etkinlikler yapılacak.Aynı zamanda öğrenciler dünyanın farklı yerlerindeki yaşıtlarıyla eTwinning aracılığı ile sosyalleşebilecekler ve iletişim kurabilecekler.Koordinatörlüğünü İngilizce öğretmenimiz Melda Erkek’in yaptığı projede Türkiye,İtalya,İspanya,Yunanistan,Romanya,Polonya ve Sırbistan’dan toplam 22 öğretmen bulunmaktadır.4  -11 yaş grubunu kapsamaktadır.

Özel Altın Çocuk İlkokulumuz , kendi çevrimiçi güvenlik altyapılarını, politikalarını ve uygulamalarını ulusal ve uluslararası standartlara göre gözden geçirdiği ESafety Label Community  sisteminde E Safety Bronz Etiketi almaya hak kazanmıştır. Eylem planı çerçevesinde Gümüş Etiket alma yolunda çalışmalarımız devam etmektedir.
Private Altın Çocuk Primary School became entitled to aqcuire the Bronze Label within the Esafety Label Community System which determines and reviews the online safety infrastructure,policies and applications in regard to national and international standarts. Within the scope of action plan, we have been working on to take the Silver Label.